Kapat

It – O Filmi Rekora Koşuyor!

Anasayfa Sinema It – O Filmi Rekora Koşuyor!
80% Ortalama Puan

Film Hakkında

It, vizyon sahibi yönetimiyle, kaliteli atmosfer tasarımlarıyla, dramatik tutarlılıklarını sağlamlaştıran senaryosuyla ve müthiş çocuk oyuncularıyla öne çıkan, 2017’de bile palyaçodan çocukluğumuzdaki gibi korkutabilen, Stranger Things tadında etkili bir uyarlama.

Puan
%80

Stephen King’in romanında uyarlanan ve 35 milyon dolara mal olan O (It) 123 milyon dolarlık hasılatıyla ‘tüm zamanların en iyi ilk 3 gün hasılatını yapan korku gerilim filmi’ oldu. 

Geçtiğimiz hafta sonu ABD ve Kanada’da 4 bin 103 sinemada gösterime giren O (It) adlı film, ilk 3 günde 123 milyon dolarlık hasılat yapa ve şuanda toplam 151 milyon hasılata ulaşan “IT(O)”  korku filmleri arasında tüm zamanların en iyi açılış rekoruna sahip oldu.

Geçtiğimiz yılın popüler Netflix dizisi Stranger Things’in ilham kaynağını Stephen King’in eserlerinden ve Steven Spielberg’in filmlerinden aldığı bilinen bir gerçek. Stranger Things dizisindeki çocukların enerjisi, dostluğu ve aşkı nasıl It’in karakterlerinden beslendiyse, 2017 yapımı It filmi de Stranger Things’in çocuk oyuncuları arasındaki kimyayı temel alıyor. Hatta Stranger Things’te Mike’ı canlandıran Finn Wolfhard’ın aynı zamanda It’in en mizahi karakterlerinden biri olarak yer alması da bu düşünceyi destekliyor.

Filmin Konusu: Stephen King’in 1986’da yayımlanan aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki sorunları, verecekleri hayatta kalma mücadelesine oranla bir hayli önemsiz kalacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir