Kapat

Mr Robot’un İnsan Üzerindeki 5 Etkisi

Anasayfa Liste Mr Robot’un İnsan Üzerindeki 5 Etkisi

1)Kapüşon

giphy-4 Başrol karakterimiz olan Elliot(Rami Malek)’un kutsal siyah hırkası ve onu hep esrarengiz moda sokan kapüşonu.. Yaşımızı başımızı almış insanlarda olsak etkilenmemek elde değil. Mesela ben dizinin her bölümünden sonra kendimi kapüşonum takılı halde buluyorum, BİM’e giderken bile.


2)Detaycılık

giphy-5

Karakterimizin paronayak yaşam tarzı sizi etkileyen en büyük etkenlerden birisi. Dışarda gezerken insanları, mekanları vs herşeyi en ince ayrıntılarına kadar incelemeye başlıyorsunuz, ve kendi kendinize sorular sormaya başlıyorsunuz; “Bu insanlar neden evde oturmak varken dışarıda?”


3)Hackerlık

giphy-6Aslında dizinin konusu olarak 1 numaralı etken bu, neden 3’e koyduğumu bende bilmiyorum 😀 Dizinin ilk bölümüyle başlıyor bu etki. Bölüm sonunda kendinizi google’da “hack programı” diye aratırken buluyorsunuz. 15dklık bir araştırma sonucunda “Biz kim hackerlık kim a**” diyerekten kendinizi gizli sekme eşliğinde internette surf yaparken buluyorsunuz.


4)Yalnızlık Hissi

100lerce 1000lerce arkadaşınızda olsa, sevgiliniz veya kalabalık ve mutlu bir ailenizde olsa diziden sonra yalnızlık hissine kapılmaya başlıyorsunuz. Kendinizi sürekli Elliot’un yerine koymanızdan kaynaklı olsa gerek.. Daha sebebini çözemedim bunun 🙂


5)Şüphecilik

Diziden sonra kendinizi etrafınızdaki insanlardan şüphelenmeye başlarken bulmanız an meselesi, yüzünüze gülen insanların aslında sizin hakkınızda neler düşündüğünü merak etmeye başlıyorsunuz, size yakın olan insanlardan bile şüphe duyuyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir